Arsenal yönetiminde gerilim artıyor

Son güncelleme: 29 OCAK 2013 - TSİ 13:52

Arsenal'de sahadaki başarısız performans tribünlerdeki öfkeyi artırırken, yönetim içinde de gerilim artıyor.

İngiliz gazeteleri, Arsenal'in ikinci en büyük hissadarı Alisher Usmanov'un şu anki yönetimin politikalarını eleştirdiğini aktarıyor.

Times Usmanov'un transfer ve ücret politikalarında sorunlar olduğunu söylediğini bildiriyor.

Daily Telegraph'a göre de, Usmanov kulübün eski yıldızlarından Thierry Henry'nin kendisinden kulübün çoğunluk hisselerini almasını istediğini ileri sürdü.

Usmanov kulübün en büyük hissedarı olan Amerikalı Satn Kroenke'yi uzun süredir takıma büyük isimleri transfer etmediği için eleştirmekteydi.

Usmanov bu eleştiriler nedeniyle yönetim kurulunda yer almıyor.

59 yaşındaki iş adamı L'Equipe'e yaptığı açıklamada Thierry Henry'nin kendisine artık kulüpteki dizginleri eline alması gerektiğini tavsiye ettiğini belirtti.

Usmanov şu anda kulüp hisselerinin yüzde otuzundan biraz azına sahip.

Kroenke ise yüzde yetmiş hisseye sahip ve kulübün günlük yönetimini üstlenmiş durumda.

Daily Telegraph Özbek iş adamının kulübün çoğunluk hisselerine sahip olamama nedenini şu sözlerle açıkladığını aktarıyor: "Çünkü bazı kişiler kulübü kar aracı olarak görüp ve beni düşman ilan ettiler; bana bir korsan ve düşman muamelesi yaptılar''.

Menajer Arsene Wenger hakkında "Bana göre Wenger, dünyadaki en iyi teknik adamlardan birisi'' değerlendirmesini yapan Usmanov, Fransız teknik adam ihtiyaç duyduğu desteğin verilmediğini ileri sürüyor.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.