Fatih Terim 350. maçına çıkıyor

Son güncelleme: 1 ŞUBAT 2013 - TSİ 12:47

Teknik direktör Fatih Terim tarihi bir dönemece daha imza atıyor.

Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de 2 Şubat Cumartesi günü Bursaspor'a konuk olacağı maçta Terim, sarı-kırmızılı ekibin başında 350. resmi karşılaşmasına çıkacak.

Galatasaray'ın başında 3 ayrı dönemde yer alan ve 8. sezonunu geçiren Fatih Terim, bu süreye bir dizi başarıyı sığdırmayı bildi.

Geride kalan dönemde ulusal ve uluslararası organizasyonlarda 349 resmi maçta sarı-kırmızılı takımın başında yer alan teknik adam, Bursaspor maçıyla 350. kez görev yapacak.

Süper Lig'in en fazla şampiyonluk gören teknik adamı unvanını elinde bulunduran Terim, Galatasaray'da toplam 11 kez kupa sevinci yaşadı.

Terim sarı-kırmızılı ekibin hocası olarak, Süper Lig'de 5 kez, Türkiye Kupası'nda 2 kez, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda 2 kez, TFF Süper Kupa'da 1 kezve UEFA Kupası'nda 1 kez olmak üzere, 11 şampiyonluk gördü.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.