Chelsea'nin bitmeyen Mourinho umudu

Son güncelleme: 4 ŞUBAT 2013 - TSİ 17:08

Independent yazarı Simon Johnson, Chelsea'nin Jose Mourinho'yu gelecek yıl tekrar takımın başına geçirme konusunda her zamankinden daha umutlu olduğunu yazdı.

Yazara göre, Chelsea, Pep Guardiola'nın Bayern Munih'i tercih etmesinden sonra, Mourinho'yu yine başlıca hedefi haline getirdi.

Johson şöyle devam ediyor;

"Roberto di Matteo'nun yerine, sezon sonuna dek takımın başına geçen Rafael Benitez, Chelsea'de Roman Abromoviç döneminin en kötü sonuçlara imza atan teknik adam oldu.

Jose Mourinho, takımın başından alındığı 2007'den bu yana her transfer sezonunda Chelsea'yle birlikte anıldı. Mourinho da hep dönmek istediğini söyledi.

Bu sezon sonu Real Madrid'den ayrılacağına kesin gözüyle bakılan 50 yaşındaki teknik adam, Chelsea'de beş büyük kupa kazandı ve iki yıl üst üste Premiere Lig Şampiyonluğunu elde etti. "

Maurinho'nun futbolcular ve taraftarların taptığı bir isim olduğunu vurgulayan Johnson, "Ama Chelsea'deki son birbuçuk yılı Abramoviç'le sorunlu geçti. Ama ikilinin bir süredir arasının düzeldiği ve Chelsea yöneticilerinin Mourinho'nun geri getirilebileceğine inandığı belirtiliyor." diyor.

Yazar, Chelsea menajerliği için adı geçen diğer isimler arasında Jurgen Klopp, Diego Simeone, David Moyes, Gustavo Poyet ve Gianfranco Zola'yı sayıyor. Ayrıca, Eski Chelsea Menajerlerinden Guus Hiddink'in de adının geçtiğini belirtiyor.

Asıl patron kim?

Johnson'a göre, Mourinho'nun Chelsea'ye geri dönüşünün önündeki en büyük engellerden biri, Abramoviç'in ödediği 18 milyon sterlin tazminattı.

Çünkü Portekizli teknik adam geri dönerse, Abromoviç pahalı bir hata yaptığını kabul etmiş olacaktı.

Yazar bu sorunun aşıldığını, Ama kulüpte "asıl patronun kim olduğu?" sorusununa yanıt verilmesi gerektiğini söylüyor.

Independent yazarına göre Mourinho, takımın tek yetkilisi olmak istiyor. Ama Abromoviç'in Michael Emenalo gibi önemli danışmanları da var.

Bu nedenle Mourinho'nun gelmesi için, Emenalo'nun gitmesi gerekiyor.

Takımın son dönemdeki istikrarsızlığı nedeniyle, Emenalo'nun kulupteki durumunun da tartışmalı bir hale geldiği söyleniyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.