Şampiyon sporcu hücreye geri götürüldü

Son güncelleme: 15 ŞUBAT 2013 - TSİ 17:32

Ampute atlet Pistorius mahkemede

Güney Afrikalı ünlü ampute atlet Oscar Pistorius, kız arkadaşını kasten öldürmekle suçlanıyor. Genç sporcu, çıktığı hakim karşısında göz yaşlarını tutamadı.

İzleyinmp4

Bu ses/görüntü klibini oynatmak için Flash 8 veya daha yeni sürümleri gerekmektedir

Alternatif formatta oynat

Sevgilisini öldürmekle suçlanan Güney Afrikalı çifte ampute atlet Oscar Pistorius mahkemeye çıkarıldı.

Duruşma salonunda başını ellerinin arasına almış bir halde görülen Pistorius, tıklayın cinayeti planlayarak işlediği suçlaması okunduğunda hıçkarırak ağladı.

Sporcunun kefaletle serbest bırakılmasına ilişkin karar Salı gününe ertelendi.

Sanığın avukatı cinayet suçlamasına itiraz ettiklerine işaret eden açıklamasında "Cinayet iddiasının sorgulandığını" söyledi.

Duruşma sonrasında Pistorius polis nezaretindeki hücresine geri götürüldü.

Pretoria'daki duruşma salonua onlarca foto muhabiri ve kameraman alındı.

BBC'nin duruşmayı izleyen muhabiri Andrew Harding, zanlının başı önünde ve gözyaşları içinde iç çektiği gözlemini aktarıyor.

2012 Londra Olimpiyatları'nın yıldızlarından Güney Afrikalı Oscar Pistorius, 29 yaşındaki manken sevgilisi Reeva Steenkamp'i silahla vurarak öldürmekle suçlanıyor.

26 yaşındaki sporcu, olimpiyatlarda tıklayın engelsiz sporcularla yarışan ilk çifte ampute sporcu olarak olimpiyat tarihine geçmişti.

Sevgililer Gününde cinayet

Steenkamp'in halka ilişkiler danışmanı, Steenkamp'in son twitter mesajında "Sevgililer Gününü heyecanla beklediğini" yazdığını belirtiyor.

Olay yerinde bir de 9 mm namlulu bir tabanca da bulundu; Güney Afrika çoğu kişinin evlerinde silah bulundurduğu bir ülke.

Gözlemciler, silah ruhsatı edinmenin kapsamlı bir inceleme sürecinden geçmeyi gerektirdiğine dikkat çekiyor.

Londra Olimpiyatları'nda engelli olduğu halde engelsiz sporcularla yarışan ilk sporcu olan Oscar Pistorius, 400 metre yarışlarında yarı finale kadar yükselmişti.

Yıldız sporcunun babası, hem çocukları hem de kız arkadaşının ailesi için dua ettiklerini söyledi.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.