Ateşkese rağmen Gazze'den İsrail'e füze saldırısı

Son güncelleme: 26 ŞUBAT 2013 - TSİ 09:53

Hamas kontorlündeki Gazze Şeridi'nden İsrail'in Aşkelon kentine fırlatılan roketin maddi hasara yol açtığı belirtiliyor.

Filistinli militanlar ve İsrail 22 Kasım'da Mısır'ın arabuluculuğuyla, ateşkes sağlanması için 'anlayış birliğine' varmış ve fiilen ateşkes başlamıştı.

İsrail polis sözcüsü Doron Ben-Amo, BBC'ye yaptığı açıklamada, roketin bir sanayi bölgesine düştüğünü ve altyapıya hasar verdiğini söyledi.

Ateşkesin sağlanmasından bu yana karşılıklı saldırılar durmuş, ancak Gazze Şeridi ile İsrail arasındaki tampon bölgede iki Filistinli İsrail askerleri tarafından öldürülmüştü.

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde hafta sonu bir Filistinlinin İsrail tarafından gözaltına alındıktan sonra ölmesi üzerineyse şiddetli protestolar yaşanmıştı.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.