New York polisine eşinden cinayet komplosu suçlaması

Son güncelleme: 26 ŞUBAT 2013 - TSİ 12:16

New York'ta bir polis memurunun eşi bir mahkemedeki ifadesinde eşinin kendisini öldürmeyi ve başka kadınların öldürüp yemeyi planladığını fark ettiğini söyledi.

Kathleen Mangan-Valle, eşi Gilberto Valle'nin boğazını kesip, kendisini kaçırmayı ve arkadaşını öldürmeyi planladığını detaylarıyla gösteren emailler bulduğunu söyledi.

28 yaşındaki Valle, kaçırmaya yönelik komplo kurmak ve polis veri tabanlarını kullanarak hedef listesi oluşturmakla suçlanıyor.

Ancak savunma avukatları, mahkemeye bunun yalnızca belirli rollere girmeyi varsayan fantaziler olduğunu söyledi.

27 yaşındaki Mangan-Valle, ifadesini mahkemenin başladığı Pazartesi günü verdi ve eşinin "bazı garip şeyler yaşanmaya başlayana kadar" normal bir hayat sürdüğünü söyledi.

Bilgisayardaki planlar

Mangan-Valle, eşinin kendisine koşusunu nerede yaptığını ve koştuğu yerin yeterince aydınlatılıp aydınlatılmadığını, kalabalık olup olmadığını sordu.

Valle'nin eşi, şüphe üzerine bazı programlar kullanarak, polis eşinin bilgisayarındaki delillere ulaştı.

Mangan-Valle mahkemedeki ifadesinde, eşinin kendisini bağlayıp, boğazını kesmeyi ardından da vücudundaki kanın boşalmasını izlemeyi planladığını söyledi.

Mangan-Valle, eşinin, arkadaşını da bir bavula koyup öldürmek üzere bir yere götürmeyi planladığını da belirtti.

Valle'nin iki başka kadına birbirlerinin gözleri önünde tecavüz edip korkularını artırmayı planladığı da iddia edildi.

Savcılık, bu planların Mangan-Valle'nin eşiyle yaşadığı evinden ayrılıp, polis olan eşini Federal Soruşturma Bürosu FBI'a bildirmesi üzerine ortaya çıktığını söyledi.

Valle suçlu bulunması durumunda, ömür boyu hapse mahkûm edilebilir.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.