Müslüm Gürses'i 'kaybedebiliriz'

Son güncelleme: 1 MART 2013 - TSİ 10:51

Türkiye'nin önde gelen arabesk şarkıcılarından Müslüm Gürses'in tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetmek üzere olduğu belirtiliyor.

Türk medyasındaki haberlere göre, üç ay önce geçirdiği kalp ameliyatının ardından karaciğer ve böbrek yetmezliği sorunları yaşayan sanatçı, suni solunum cihazına bağlanmıştı.

Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz'ın Hürriyet gazetesinin internet sitesinde yayınlanan şu sözleri üzerine, sanatçının öldüğü söylentisi yayıldı: "Doktoru artık yapacak bi şey kalmadığını söylüyordu. Bir iki gün ancak yaşayacağını söylüyordu. Beyin fonksiyonlarının tamamen bittiği söylenmişti. Suni akciğere bağlı olarak yaşıyor. Müslüm Gürses'in bağlı olduğu suni solunum cihazının fişi çekilince her şey bitti demek olacak.''

Beyin ölümü gerçekleşmedi

Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener ise gazetecilere yaptığı açıklamada, sanatçının durumunun kritik olduğunu belirterek, "Kaybedebiliriz, ancak şu anda makineye bağlı olarak hayatı devam ediyor" dedi.

Şener, "Beyin ölümü gerçekleşmiş değil" diyerek, bilinci kapalı olan Gürses'in tedavisinin yoğun bakım şartlarında sürdüğünü kaydetti.

Bu arada, Türkiye Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Twitter hesabından da Gürses ile ilgili başsağlığı mesajı yayınlandı.

Müezzinoğlu daha sonra, bunun "teknik bir hata" olduğunu söyleyerek, "Rabbim uzun ömür versin inşallah" dedi.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.