Fotoğraflarla: Kenya'nın kritik seçimi ve gölgesindeki halk

Son güncelleme: 4 MART 2013 - TSİ 18:55
 • Kenyalı Müslüman kadın Raila Odinga posterinin önünden geçiyor.
  Kenya, tarihinin en önemli seçimleri için sandık başına gitti. Devlet başkanlığı için sekiz aday yarışıyor. Güneydeki Mombasa gibi sahil şehirlerinde Raila Odinga’nin Cord koalisyonu baskın durumda... (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Mombasalı Müslüman kadınlar pazar yerinde.
  Mombasa'nın büyük çoğunluğunu Müslümanlar oluşturuyor. Ayrılıkçı hareket MRC (Mombasa Republican Council) İslamcı köklere sahip ve sahil bölgesinin özerkliğini hedefliyor. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Kenyalı yolcular
  Seçim kampanyalarında gündemin ilk sıralarında yolsuzluk vardı. Ancak hâlâ çok ilkel şartlarda yapılan ulaşım da temel sorunlardan biri olarak görülüyor. Her yıl binlerce kişi trafik kazalarında hayatını kaybediyor. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Fort Jesus
  Portekizlilerin 1593 yılında Mombasa limanını savunmak için inşa ettikleri Fort Jesus, UNESCO tarafından koruma altına alınmış. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Masaai erkekleri
  En az yetmiş dilin konuşulduğu ve irili ufaklı kırk etnik grubun olduğu Kenya'da siyaseti etnik ilişkiler belirliyor. Maasai erkekleri Rungu adındaki küçük bastonlarını asla yanlarından ayırmıyorlar. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Kenya'da bir köy evi ve köylüler
  2007'deki seçimlerden sonra yaşanan şiddet olaylarında, kırsal alanlardaki birçok ev yağmalanıp ateşe verildi. Köylüler şimdi aynı olayların tekrarlanmasından korkuyor. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Uhuru Kenyatta afişi taşıyan seçmenler
  Kenya seçimlerinde devlet başkanlığına en yakın olan adaylar Uhuru Kenyatta ve Raila Odinga... Yüzde 40'a varan işsizlik, seçimlerin en önemli gündem maddelerinden biri. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Kenyatta'nın helikopteri Rift Vadisi'ne iniyor
  Rift Vadisi'nde seçim kampanyaları her zaman büyük ilgi çekiyor. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Uhuru Kenyatta seçmenlere hitap ediyor (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
  Uhuru Kenyatta, 2007 seçimleri sonrasında halkı şiddet olaylarına azmettirdiği suçlamasıyla Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından yargılanacak. Kenyatta hakkındaki suçlamaları reddediyor. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)
 • Seçim afişlerini okuyan Masaaili kadınlar
  Kenya başkanlık seçimleri ilk turda herhangi bir aday yüzde 50 oy alamazsa ikinci tura kalacak. İkinci turun 11 Nisan tarihinde yapılması bekleniyor. (Fotoğraf: Göktay Koraltan)

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.