İngiltere'den Suriyeli muhaliflere yardım

Son güncelleme: 4 MART 2013 - TSİ 09:35

Guardian gazetesinin dış haberler sayfasında İngiltere'nin Suriyeli muhaliflere yardım sözüne dair bir haber yer alıyor.

Haberde Dışişleri Bakanı William Hague'in, Suriye'de ölümler artmaya ve kriz derinleşmeye devam ettiği takdirde, İngiltere'nin isyancı grupları silahlandırmaya başlayabileceğini söylediği aktarılıyor.

Suriye'ye gönderilecek yardımlar konusunda mevcut Avrupa Birliği kurallarının esnetilmesinin ardından, Dışişleri Bakanı Hague, Parlamento'da bu hafta Suriyeli muhaliflere yapılacak yardımın detaylarını sunacak.

Habere göre, Hague yardımın silah ve mühimmat dışında öldürücü olmayan silahlardan oluşacağını ancak çatışmanın devam etmesi durumunda bunun değişebileceğini söyledi.

Gazete, Suriye Ulusal Koalisyonu yetkililerinin geçen Perşembe Roma'da yaptıkları toplantıda önümüzdeki aylarda Avrupa'nın silah ambargosunun kalkacağı konusunda emin göründüklerini belirtiyor.

Guardian koalisyon yetkililerinin son haftalarda Türkiye'nin tanksavar füze gibi ileri düzey silahların geçirilmesine izin verdiğini söylediklerini de aktarıyor.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.