Brezilyalı futbol yıldızı Bruno Fernandes'e 22 yıl hapis cezası

Son güncelleme: 8 MART 2013 - TSİ 19:04
Brezilyalı kaleci Bruno Fernandes de Souza

Brezilyalı futbol yıldızı Bruno Fernandes de Souza, eski kız arkadaşının öldürülmesine azmettirmekten 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Fernandes ayrıca, Eliza Samudio'nun cesedini sakladığı ve bebeklerini kaçırdığı için mahkûm oldu.

Flamengo takımının eski kalecisi, Samudio'nun boğularak öldüğünü ve cesedinin köpeklere yem edildiğini kabul etti ancak cinayete azmettirdiği suçlamasını reddetti.

Cinayet ve yargılama, Brezilya'da büyük yankı uyandırdı. Taraftarların sevdiği bir isim olan Fernandes, 2014'teki Dünya Kupası'nda kaleyi koruması bekleniyordu.

İddianameye göre, Eliza Samudio, Fernandes'ten bebekleri için nafaka talep etmesinden kısa bir süre sonra öldürüldü.

Fernandes'in arkadaşı Luiz Henrique Ferreira Romao, cinayeti üstlenmiş ve kadının öldürülmesini Fernandes'in emrettiğini öne sürmüştü.

Cinayete ortak olduğu iddia edilen eski polis Marcos Aparecido dos Santos'un yargılanmasına devam ediliyor.

Bebek için babalık testi yaptıran Samudio, Haziran 2010'da kaldığı otelden kaçırılarak, Fernandes'in evine götürülmüş ve ortadan kaybolmuştu.

Bebek ise iki hafta sonra, Fernandes'in eski eşinin arkadaşlarından birinin evinde bulunmuştu.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.