İngiltere: İslami kız okulunda cinsel saldırı

Son güncelleme: 11 MART 2013 - TSİ 16:13

İngiltere'de bir İslami kız okulunda gerçekleştiği iddia edilen bir cinsel saldırı olayına katıldıkları şüphesiyle üç kişinin tutuklandığı bildirildi.

Polis yetkilileri, Lancaster kentindeki Cemaat El Kauthar okulunda bir grup genç kızın cinsel saldırıya maruz kaldığı iddialarının araştırıldığını söyledi.

Olayla ilgili olarak Bolton'da 40, Blackburn kentinde ise 30 ve 53 yaşlarındaki üç yetişkin erkeğin tutuklandığı bildirildi.

Kadın polisler okulda arama yapmaya devam ediyor.

Lancashire bölgesi polis yetkilileri henüz soruşturmanın ilk aşamasında olduklarını belirterek "Okul ve yerel idare ile yakın temas halinde çalışarak olayın ayrıntılarını tespit etmeye çalışıyoruz. Mağdurlar uzmanların desteğini alıyor" dedi.

1998'de kurulan okulun sözcüsü haklarındaki iddiadan haberdar olduklarını ve olayla ilgili yürütülen araştırmada polis ile işbirliği halinde çalıştıklarını, olayın kısa süre içinde aydınlanacağına inandıklarını bildirdi.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.