New York polisi yamyamlık planlarından suçlu bulundu

New York'ta bir polis memuru, eşini öldürmeyi ve başka birkaç kadını da pişirip yemeyi planlamaktan suçlu bulundu.

28 yaşındaki Gilberto Valle, geçen sene eşinin şikayeti üzerine FBI tarafından tutuklanmıştı.

Mahkemede Valle'nin, tanıdığı bazı kadınları kaçırarak işkence yapmak ve yemek amacıyla yaptığı planları gerçekleştirmek için nasıl adımlar attığı dinlenildi.

Savunma avukatları bunların sadece Valle'nin internetteki fetiş sitelerinde gezinirken uydurduğu bir fantezi olduğunu söyledi.

Ancak Manhattan'da bir federal mahkeme Valle'nin planlarında adı geçen bazı kadınlarla iletişim kurduğunu belirtti.

Valle'nin ayrıca bir polis veritabanını kullanarak kadınların kişisel bilgilerine ulaştığı, ve en az bir tanesine email ve mesaj göndererek buluştuğu ortaya çıktı.

Bunun yanısıra internette insanları bağlamak için en iyi hangi ipin kullanıldığını ve bir insanı bayıltmak için ne tür kimyasalların kullanıldığını araştırdığı tespit edildi.

Valle'nin bilgisayarında bulunan arama sözcükleri arasında "insan eti" ve "beyaz kölelik" var.

27 yaşındaki Kathleen Mangan ifadesinde eşi Gilberto Valle'nin "boğazını kesip, kendisini kaçırmayı ve arkadaşını öldürmeyi planladığını detaylarıyla gösteren emailler bulduğunu" söyledi.

Mangan ayrıca, Valle'nin emaillerde iki kadına "daha fazla korkmaları için birbirlerinin gözleri önünde tecavüz etmeyi ve başka bir kadını da canlı canlı ızgarada yakmayı planladığını" belirtti.

Duruşma sırasında Valle'nin üzerinde polis üniformasıyla yeni doğan bebeğine yemek yedirdiği fotoğrafı gösterildiğinde hem kendisi hem eşi gözyaşlarını tutamadı.

Valle'nin suçlu bulunmasının ardından Manhattan savcısı Preet Bharara "jürinin oybirliğiyle Gilberto Valle'nin kadınları kaçırararak benzeri görülmedik suçlar işlemek için yaptığı detaylı planların gerçek olduğuna kanaat getirdiğini ve suçlu bulunduğunu" söyledi.

Bharara, internetin fikirlerin özgürce paylaşılabileceği bir alan olduğunu ancak kimseye suç işlemek amacıyla plan yapma ve bunları gerçekleştirme dokunulmazlığı vermediğini söyledi.

İlgili haberler