AK Parti'ye lav silahlı saldırı

Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'ne ve Adalet Bakanlığının Kızılay'da bulunan ek binasının ziyaretçi girişine akşam saatlerinde saldırı düzenlendi. Saldırılarda bir kişi hafif yaralandı.

Polis yetkilileri saldırılarla bağlantılı olarak iki kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Genel merkezimize muhtemelen bir lav silahıyla mühimmat atımı yapılmıştır, bir miktar maddi hasar söz konusu, onun dışında bir sıkıntı yok'' dedi. Bakan Ergin, bakanlık binasına yönelik saldırı hakkında bilgi verirken de otoparka ve giriş bölümüne iki el bombası atıldığını, bir personel eşinin hafif yaralandığını söyledi. Sadullah Ergin, "'Türkiye'de ne zaman bir hamle dönemi başlasa ne zaman yeni bir atılım yapılsa bu tip provokatif eylemlerle karşılaştık. Ama bunlara karşı tedbirliyiz. Yola çıkarken zaten bunları öngörüyorduk." Patlamadan sonra bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

Anadolu Ajansına göre Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eş zamanlı saldırılara ilişkin Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'i telefonla arayarak bilgi aldı.