MIT kampüsünde polis öldürüldü

ABD'nin Boston kentindeki Massachusetts Institute of Technology (MIT) kampüsünde silahlı bir şahsın bir polisi vurarak öldürmesi ardından yoğun güvenlik operasyonu yürütülüyor.

Üniversitenin yer aldığı Cambridge bölgesi polisi, öldürülen güvenlik görevlisinin kampüste çıkan bir olaya müdahele ettiğini, bu sırada kendisine ateş edildiğini açıkladı. Çeşitli yaralar alan polisin kaldırıldığı hastanede öldüğü kaydedildi.

Bölge yakınındaki Watertown'da bulunan görgü tanıkları, patlama ve silah sesleri işitildiğini; polisin silahlı saldırganı yakalamak için kapsamlı bir operasyon yürüttüğünü anlatıyor.

Boston'un 9 km. uzaklığındaki yöreden geçilen televizyon haberlerinde kollarını uzatarak yerde yatan bir adamın polislerce kuşatıldığı görülüyor. Ancak polis operasyonu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu operasyonun MIT kampüsündeki ateş açma olayı ya da Pazartesi günü Boston maratonuna yönelik bombalı saldırıyla ilişkili olup olmadığı bilinmiyor.

MIT kampüsüne giriş çıkışlar durduruldu. Üniversitenin internet sitesinde, durumun "son derece tehlikeli" olduğu, bir binanın ilk yardım ekiplerince çevrelendiği bildiriliyor ve öğrencilerin ikinci bir duyuruya kadar bölgeden uzak durmaları isteniyor.