'Gerçek' Boston bombacısının fotoğrafları basına sızdı

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir polis fotoğrafçısı, Boston'da düzenlenen bombalı saldırının sanığı Cohar Tsarnaev'in yakalandığı sırada çekilen fotoğraflarını basına sızdırdı.

Boston Polis Teşkilatında görevli Çavuş Sean Murphy, Rolling Stone dergisinin Ağustos sayısının kapağında Tsarnaev'in bir fotoğrafının kullanılmasına tepki olarak yayınladığı bu fotoğrafların 'gerçek bombacıyı' gösterdiğini söyledi.

Murphy, derginin kapağında Tsarnaev'in fotoğrafının kullanılmasının, saldırıların kurbanlarının hatırasına saygısızlık olduğunu ve bunun pek çok kişiyi derinden yaraladığını belirtti.

Boston Dergisi'ne verilen fotoğraflarda, Cohar Tsarnaev, gizlendiği tekneden çıkarken görülüyor. Fotoğraflarda Tsarnaev'in alnının ortasında, bir keskin nişancının silahının lazer hedef ışığı görülüyor.

Boston Maratonu sırasında düzenlenen saldırılarda üç kişi yaşamını yitirmiş 260'tan fazla kişi de yaralanmıştı.

"Bu bombacının gerçek yüzü"

Boston Polis Teşkilatı'nın bir sözcüsü, fotoğrafların basına verilmesi için onay vermediklerini söyledi ve Çavuş Sean Murphy hakkında soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Çavuş Murphy, Boston Dergisi'ne yaptığı açıklamada, kendi çektiği fotoğrafların 'Rolling Stone tarafından allanıp pullanan Tsarnaev yerine 'gerçek Boston bombacısını' gösterdiğini' söyledi.

Rolling Stone, Ağustos sayısının kapağında Boston'da düzenlenen bombalı saldırının sanığı Cohar Tsarnaev'in fotoğrafını kullanınca sosyal medyada yoğun eleştiri almıştı.

Derginin gelecek sayısının kapak fotoğrafının internette yayınlanması ardından pek çok kişi, tepkilerini Facebook ve Twitter üzerinden gönderdikleri mesajlarla yansıttı.

Massachusetts merkezli iki market zinciri, Rockland ve Tedeschi Food Shops ve ülke çapında şubeleri bulunan iki eczane zinciri, CVS ve Walgreens Rolling Stone dergisinin Ağustos sayısını satmayacaklarını açıkladı.

İlgili haberler