Hilary Clinton belgeseli iptal edildi

Hillary Clinton belgeseli çekmeye hazırlanan bir yönetmen, siyasi müdahalenin filmi imkansız hale getirdiğini söyleyerek, projeyi iptal etti.

Huffington Post'da blogu yayınlanan Charles Ferguson, Demokrat Parti'deki Clinton destekçilerinin yaptığı baskının birçoklarının kendisinden uzak durmasına yol açtığını söyledi.

Ağustos ayında, Cumhuriyetçi Partililer proje hayata geçirilirse CNN'deki tartışmaları boykot edeceklerini ilan etmişti.

Aynı zamanda Clinton ile ilgili bir mini dizi planlayan NBC'yi de boykot edeceklerini söylediler.

çekimin erken dönemlerinde olan ikinci projede, eski First Lady'yi yıldız oyuncu Diane Lane'in oynaması planlanıyor.

Hilary Clinton eski başkan Bill Clinton'ın eşi.

Ocak ayında Başkan Barack Obama'nın Dışişleri Bakanlığı görevinden ayrıldığından beri Demokrat Parti'nin 2016 başkan adaylığı için olası bir isim olarak görülüyor.

Ferguson blogunda "Ben röportaj için insanlara yaklaştığımda kimsenin bana bu filmi yapmada yardımcı olmak istemediğini keşfettim" diye yazdı.

"Bu hem Clinton'lar için ve hem de para makineleri haline gelmiş olan her iki siyasi parti için bir zafer var. Ama medya için ve Amerikan halkı için bir zafer olduğunu sanmıyorum."

Cumhuriyetçi Parti CNN ve NBC yapımlarının "tarafsız eğlence maskeli siyasi reklam" ve "eski Dışişleri Bakanı Clinton'n uzun reklamı" olduğunu iddia etmişti.