Los Angeles Havalimanı'nda silahlı saldırı

ABD'nin Los Angeles Uluslararası Havaalanı'ndaki bir terminalde silahla ateş açılması üzerine bir kişi öldü, birisi ağır yedi kişi yaralandı.

Ölen kişinin ulaşım güvenliğinden sorumlu bir görevli olduğu belirtildi.

Yetkiller, zanlının polisin açtığı ateşte yaralandığını ve gözaltına alındığını bildirdi.

Los Angeles Havaalanı'ndan sorumlu emniyet müdürü Patrick Gannon, silahlı saldırganın yerel saatle sabah 9.20'de 3. Teminal'e geldiğini duyurdu.

Gannon, şüphelinin terminalde çantasından 'çıkardığı saldırı tüfeğiyle etrafa ateş açtığını, daha sonra güvenlik kontrol noktasına gidip orada ateş açmaya devam ettiğini' söyledi.

Yüzlerce kişi terminalden tahliye edildi.

AP haber ajansına konuşan Brian Keech adlı görgü tanığı, terminal kapısındaki güvenlik noktasında 'onlar el ateş sesi' duyduğunu ifade etti.

Bir diğer görgü tanığı da CBS televizyonuna yaptığı açıklamada, havalimanı güvenlik görevlilerinin bağırarak silahlı bir kişinin varlığına dair uyarıda bulunduğu ve bir silah sesinin ardından herkesin yere uzandığını söyledi.

Federal Havacılık İdaresi olay sırasındahavaalanına tüm inişlerin iptal edildiğini kalkışların da ertelendiğini duyurdu.

Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti, havaalanında kalanların güvende olduğunu ve kalkışların diğer terminallerden devam ettiğini belirtti.