Gülen: Ferman kapı kullarının eline geçti

"Hizmet hareketi" lideri, dinadamı Fethullah Gülen, fgulen.com sitesinde yayımlanan yazısında "Ferman kapı kullarının eline geçti" dedi.

Gülen'in sohbetlerinden derlenen 'Tarihi tekerrürler ve bir uzun temenni’ başlıklı yazının bir bölümünde şöyle deniyor.

"...Derken söz, baştan ayağa düştü. Ferman, kapı kullarının eline geçti. Yığınlar demagojinin oyuncağı oldu: İstendiğinde bütün kitleler uyutuldu, istendiğinde ayağa kaldırıldı. Olmayacak kimseler yıldız ilân edildi ve tabiî pek çok istidadın da yıldızı söndürüldü. Şarlatanlık ve diyalektik, mantık ve muhakemenin önünü kesti. Kirli düşünceler nezih fikirlerin yerini aldı."

"Toplumun şefkat ve merhamet beklediği müesseseler kine, nefrete kilitlenmiş kaba ruhların eline geçti: Bunlar vasıtasıyla insanlar arasına sürekli iftirak tohumları saçıldı ve herkes birbirinin kurdu haline getirildi."

17 Aralık'ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet skandalınında rolü olduğu iddialarını reddeden Gülen, "Hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar.. Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin." demişti.

İlgili haberler