AKP'nin Burdur milletvekili de istifa etti

AKP Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım partisinden istifa etti.

Yıldırım, 26 Aralık’ta Twitter hesabından attığı, “Savcı Muammer Akkaş’a baskı yapılması kabul edilemez, hukuk devletinde bu baskı meşru görülemez” tweetiyle dikkat çekmişti.

Savcı Muammer Akkaş, yolsuzluk operasyonuyla ilgili soruşturmayı yürütürken, soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle dava dosyası elinden alınmıştı.

Hasan Hami Yıldırım, Savcı Akkaş'la ilgili tweetinin ardından partisi içinde hedef haline geldiğini belirtmişti.

Hasan Hami Yıldırım, Twitter'dan yayımladığı mesajlarında, "Facebook ve web sayfamı kapattım, çünkü korsan saldırılar oldu, şimdi görüyorum ki fırsatçılara yeniden malzeme çıkmış. Seçim bölgemde, birilerinin yönlendirmesiyle son günlerde hakkımda yoğun bir karalama kampanyası yapılmaktadır (...) Partisinin Başkanını yıpratmak için her türlü yalanı, iftirayı yayanlar, yerine ilkesizce kendisini pazarlamaya kalkışanlar elbette karşımda olurlar. Herkes kendinden bekleneni yapıyor. Seçim bölgede yukarıda saydığım tipteki insanlar, fırsatçılar, durumdan vazife çıkarıyor ve güya üstüme geliyorlar." dedi.

AKP Burdur Milletvekili, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kararın kolay olmadığını ve önemli hizmetleri olan bir iktidar partisinden ayrıldığını kaydederek, "İstenir ki ortaya koyduğunuz görüşler, eleştiriler dikkate alınsın. Bunun partim içinde artık mümkün olmadığını, partinin içinde kalarak bu eleştirilere daha fazla dayanamayacağımı gördüm. O yüzden istifa etme noktasına geldim." dedi.

Geçtiğimiz günlerde de AKP'den başka istifalar olmuş, Kütahya Milletvekili İdris Bal, İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, eski İçişleri Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin'in yanı sıra AKP'nin kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevketme kararı verdiği eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Milletvekili Erdal Kalkan ve Ankara Milletvekili Haluk Özdalga istifalarını vermişlerdi.