Dingonun peşinden gidip kendi bahçesinde kayboldu

Telif hakkı Getty

Avustralya'da bir adam, bahçesine girdiğini düşündüğü dingonun peşinden giderken yolunu kaybetti ve ancak polisin yardımıyla bulunabildi.

Bölge televizyonunda "ahmaklığını itiraf eden Jason" diye nitelenen adam, polis araması sonucu evinden 300 metre uzakta bulundu.

Jason birkaç bira içip televizyon seyrederken köpeğinin huzursuzlanmaya başladığını anlattı. Jason bahçesinde bir dingonun dolaştığını zannederek 8 hektarlık toprağında yabani hayvanı aramaya başladı.

Ama kısa sürede çalılıklar arasında yolunu kaybeden ve telefonunun pilinin tükenmekte olduğunu farkeden Jason, yaşadıklarını anlatırken, "Ne olduğunu anlamadım bile. Dönüp geriye baktım, birden kendimi yüksek bitkilerin arasında kaybolmuş halde buldum. Hangi cehenneme düştüm diye düşündüm" dedi.

İlk yardım numarasını aradığında "durumunun acil görülmediği" yanıtının verildiğini söyleyen Jason, sonunda polisin kendisini, bazı çizikler ve tatarcık ısırıkları dışında pek yara almadan bulduğunu anlattı.

Jason, kendisini kurtaran polise ve komşularına minnettar olduğunu söylemekle birlikte, bölge televizyonunun web sitesinde acımasız hakaret ve alaylara hedef olmaktan kurtulamadı.

İlgili haberler