Oscar Pistorius kız arkadaşının ailesinden özür diledi

Telif hakkı AP

Kız arkadaşı Reeva Steenkamp’ı planlı bir şekilde öldürmekle suçlanan ünlü ampute atlet Oscar Pistorius bugün yapılan duruşmadaki ifadesine Steenkapm ailesinden özür dileyerek başladı.

Güney Afrika’nın Pretoria kentinde yapılan duruşmada konuşurken sesi titreyen Pistorius, kız arkadaşını “korumaya çalıştığını” ve ailenin acısını hayal bile edemeyeceğini söyledi.

Pistorius olay gecesine dair “korkunç rüyalar gördüğüğü”, “uyumaya korktuğunu”, bazen Steenkamp’ın kanının kokusuyla uyandığını anlattı.

Tamamen dolu mahkeme salonunda Steenkamp’ın annesi June, Pistorius’un konuşması boyunca sert bir ifadeyle oturdu.

Pistorius anti depresanlar ve uyku ilacı aldığını söyledi.

Savcıların iddiasına göre Pistorius kız arkadaşını Şubat ayında bir kavganın ardından öldürdü. Pistorius ise savunmasında kız arkadaşını eve girmeye çalışan biri sanarak öldürdüğünü söylüyor.

Paralimpik olimpiyat yıldızı Pistorius ifadesinde “bu trajedi olduğundan beri ailenizi düşünmediğim bir anım bile geçmedi” diye konuştu.

Pistorius “Her sabah uyanıyorum ve düşündüğüm ilk insanlar sizler oluyorsunuz, kendileri için dua ettiğim ilk insanlar sizler oluyorsunuz. Sebep olduğum acıyı, üzüntüyü ve boşluğu hayal bile edemiyorum” dedi.

Atlet, “Sadece Reeva’yı korumaya çalışıyordum. Size yemin ederim o gece yatağa gittiğinde sevildiğini biliyordu… Birçok kez size söylemek istediklerimi kelimelerimi kağıda dökmeye çalıştım. Fakat hiçbir kelime yeterli değil” dedi.

İlgili haberler