Madonna mahkemede jüri görevinden muaf

Ünlü sanatçı Madonna, mahkemede jürilik görevini yerine getirmek için New York'a gitmesine rağmen 'dikkat dağınıklığı yaratabileceği' gerekçesiyle herhangi bir davaya çağırılmadı.

Diğer jüri adaylarından ayrı bir odada tek başına 2 saat bekleyen Madonna herhangi bir davaya çağırılmadı.

Fakat eyalet yargı sistemi sözcüsü David Bookstaver Madonna kadar şöhretli bir sanatçının bile jürilik görevi için çağırılmasının 'Her vatandaşın jürilik görevi için çağırıldığına iyi bir kanıt' olduğunu söyledi.

Ünlü sanatçı önümüzdeki 6 sene boyunca toplumsal kimliği sebebiyle jürilik görevinden muaf sayılacak.

'Daha çok güvenlik görevlisine ihtiyaç duyacaktık'

Bookstaver, Madonna'nın diğer jüri adaylarından farklı bir odaya yerleştirilmesinin sebebinin dikkat dağınıklığı yaratmamak olduğunun da altını çizdi.

Sözcü, 'Madonna'nın diğer jüri üyeleriyle beraber beklemesi durumunda, odadaki polis memuru ve güvenlik görevlisi sayısını artırmak zorunda kalacaktık' diye konuştu.

Daha önce mahkemeye jürilik görevini yerine getirmek için çağırılan bir ünlü isim de ABD'li oyuncu Tom Hanks.

Fakat savcının duruşmadan sonra Tom Hanks'e 'katkı ve katılımı' nedeniyle teşekkür etmesiyle dava erken sonlanmak sorunda kalmıştı.

Aralarında ünlü oyuncu Sarah Jessica Parker ve gazeteci Barbara Walters da bulunan bazı ünlü isimlerin, Amerikan vatandaşlarının dikkatini jüriliğin önemine çekebilmek için davalara katıldıkları oluyor.

İlgili haberler