Hindistan: 6 yaşındaki kız çocuğuna 'tecavüz edildi'

Telif hakkı AFP

Hindistan'ın Bangalore kentindeki bir okulda, altı yaşındaki bir kız öğrenciye okulda çalışan iki kişi tarafından tecavüz edildiği ileri sürüldü.

Polis yaptığı açıklamada, 2 Temmuz'da çocuğa tecavüz edildiğini, ancak ailenin durumdan birkaç gün önce haberdar olduğunu söyledi. Buna göre karın ailesinden şikayet eden kızlarını hastaneye götüren aile, tecavüzden orada haberdar oldu.

Yüzlerce aile okulun önünde toplanarak okulu protesto etti.

Polisin konuyla ilgili bir dosya açtığı ancak henüz kimsenin gözaltına alınmadığı belirtiliyor.

Yeni Delhi'den bildiren BBC muhabiri Andrew North, son zamanlarda cinsel saldırıların arttığı ülkede, en son yaşanan vakanın bu olduğunu söyledi.

North, ülkede tecavüzün artık daha fazla şikayet edildiğini ve suçun daha ciddi bir şekilde ele alındığını kaydetti. Ancak Hindistan hukuk sisteminde bu tür davalar yıllarca sürebiliyor.

Yeni Hindistan Başbakanı Narendra Modi, "kadına karşı işlenen suçlara sıfır tolerans" politikasıyla gündeme gelmişti. Ancak toplumda kadına karşı şiddet ve ayrımcılık oldukça köklü bir sorun olarak devam ediyor.

'Güvenlik görevlisi veya beden öğretmeni tecavüz etti' iddiası

Kız öğrenciye güvenlik görevlisi ve beden eğitimi öğretmeninin tecavüz ettiği iddia ediliyor. Ancak okulda birden fazla güvenlik görevlisi ve beden eğitimi öğretmeni bulunduğundan, polis hangilerinin şüpheli olduğunu bulmaya çalışıyor.

Bu olayın kamuoyu tarafından duyulması üzerine, yüzlerce aile okulun kapısında toplanarak, okul yönetimini protesto etti.

Oğlu bu okula giden velilerden Vivek Şarma, "Bu krizi çok umursamaz bir tavırla, kötü bir şekilde yönettiler" dedi.

Okul müdürü Rustom Kerawala bugün bir açıklama yaparak, velilere "en içten özürlerini" iletti ve soruşturmada polisle tam bir işbirliği içinde çalışma sözü verdi.

Bu korkunç iddia nedeniyle ülkede tepkiler artıyor. Bazı kişiler bu tür suçlara karşı cezaların artırılmasını talep ediyor.

Tecavüz edenlere idam cezası getirilmesini talep edenler de var.

İlgili haberler