Hindistan: Babasını savunan genç kız ölü bulundu

Telif hakkı Reuters

Hindistan'ın doğusunda, babasına kötü davranılmasını protesto ettiği için, yaşadığı köyün büyükleri tarafından küçük düşürülen bir genç kız, bir demiryolu yakınında yarı çıplak halde ölü bulundu.

Polis, Batı Bengal eyaletinde meydana gelen saldırının kurbanı 15 yaşındaki genç kızın tecavüze uğradıktan sonra öldürüldüğünü düşünüyor.

Genç kızın ailesi, kızlarının yere tükürmek ve arkasından bunu yalamak zorunda bırakıldığını anlattı. Bu, Hindistan'da çok ağır bir aşağılama eylemi sayılıyor.

Hindistan köylerindeki gayriresmî mahkemeler, yöresel kuralları ihlal ettiğine karar verilen kişileri cezalandırabiliyor.

BBC muhabiri Amitabha Bhattasali, köy mahkemesinin bir traktör yüzünden doğan anlaşmazlığı çözmek için kızı ve babasını çağırmasından bir gün sonra, genç kızın cesedinin Jalpaiguri'deki bir demiryolu yakınında bulunduğunu bildirdi.

Genç kızın köy mahkemesinde babasına kötü davranılmasını protesto ettiği, bunun üzerine köy ihtiyarlarını kıza, "bu hareketinin sonuçlarıyla karşılaşacağı tehdidinde bulundukları" öğrenildi.

Köy halkı, genç kızın mahkeme devam ederken ortadan kaybolduğunu; ertesi gün de cesedinin bulunduğunu anlattı. Polis, kızın ailesinin köyden 13 kişi hakkında şikayetçi olduğunu bildirdi.

İlgili haberler