Ünlü Amerikalı komedyen Joan Rivers öldü

Telif hakkı REUTERS

Ünlü Amerikalı komedyen ve televizyon sunucusu Joan Rivers bugün New York'ta öldü.

Joan Rivers'ın ölüm haberini kamuoyuna kızı Melissa Rivers açıkladı.

Rivers son sönemde özellikle Hollywood'ın ünlü isimlerinin elbiseleri ile dalga geçtiği, E! Televizyonu'nda yayınlanan "Fashion Police" (Moda Polisi) adlı program ile tanııyordu.

81 yaşındaki Rivers'ın kalbi geçen hafta kalbi durmuştu.

Rivers, New York'taki Mount Sinai Hastanesi'ne kaldırılmış ve yaşam destek ünitesine bağlanmıştı.

Melissa Rivers ise yaptığı yazılı açıklamada, annesinin ölümü sırasında ailesinin ve arkadaşlarının yanlarında olduğunu söyledi.

Rivers hastane çalışanlarına da bu süreçte "gösterdikleri özen" nedeniyle teşekkür ederek, "Annemin hayattaki en büyük neşe kaynağı insanları güldürmekti. Her ne kadar şu anda gülmek zor olsa da, onun son dileğinin bizlerin gülmeye devam etmesi olacağını biliyorum" dedi.

Ünlülere espri dolu eleştiriler

1933'te New York'ta doğan Rivers'ın esas adı Joan Alexandra Molinsky'ydi.

Rivers, Bolşevik Devrimi'nden kaçan göçmen bir Yahudi ailenin kızıydı.

32 yaşında katıldığı bir televizyon progamında şöhrete kavuşan Rivers, günlük televizyon programı "The Joan Rivers Show" ile Emmy Ödülü'ne de layık görülmüştü.

Zaman zaman eleştiri konusu olan ünlülere yönelik esprili eleştirileri ile de bilinen ünlü komedyen 12 kitap yazmış, otobiyografisi de ABD'de en çok satan kitaplar listesine girmişti.

Kendi ölümüyle dalga geçmişti

Joan Rivers 2010 yılında attığı bir tweette kendisiyle dalga geçmiş, "O kadar çok estetik ameliyatı oldum ki, korkarım öldüğümde Tanrı beni tanımayacak!" demişti.

Telif hakkı BBC World Service