Yüksekova'da jandarmaya saldırı

Telif hakkı DHA

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde birisi uzman çavuş, ikisi er üç asker öldürüldü.

Yüzleri maskeli kişilerce saldırıya uğradığı belirtilen askerlerin başlarına isabet eden kurşunlarla öldüğü açıklandı.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat, saldırının Cengiz Topel Caddesi'ndeki bir iş merkezinin önünde gerçekleştiğini kaydetti ve olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldığını söyledi.

'Yakalanmaları için gereken yapılıyor'

İçişleri Bakanı Efkan Ala konuyla ilgili olarak, "Yüzü maskeli 2 kişinin olduğu tespit edildi. Onlar jandarma çavuşumuzu ve iki jandarma erimizi tabancayla vurarak şehit etmişdir. O kişlerin yakanlanması için gereken yapılıyor. Yakalanmaları için ciddi biçimde çalışıyoruz" diye konuştu.

Saldırıya uğrayan askerlerin üzerinde sivil kıyafetleri vardı.

Genelkurmay'dan yapılan yazılı açıklamada ise "Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından; 25 Ekim 2014 günü saat 16.00'da, Hakkâri İli Yüksekova ilçe merkezinde düzenlenen silahlı saldırı sonucu, bir Uzman Jandarma Çavuş ve iki Jandarma Er şehit olmuştur" dendi.

Van'da polis kulübesine silahlı saldırı

Vab'da ise polis lojmanlarının girişinde bulunan nöbet kulubesine silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Doğan Haber Ajansı DHA, araç içerisinden uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya polislerin de karşılık verdiğini belirtti.

Kars'ta 3 PKK militanı öldürüldü

Dün ise Kars'ın Kağızman ilçesinde PKK militanları ve jandarma birimleri arasında çıkan çatışmada üç PKK militanı öldürülmüştü.

DHA, PKK militanlarının ilçe yakınlarındaki hidroelektrik santraline saldırısı haberi üzerine bölgeye güvenlik güçlerinin sevk edildiği bilgisini geçmişti.

İlgili haberler