Honduras güzeli ölü bulundu

Telif hakkı AFP

Yaklaşık bir haftadır kayıp olan Honduras güzeli Maria Jose Alvarado ve ablası Sofia Trinidad ölü bulundu.

19 yaşındaki Alvarado ve 23 yaşındaki Trinidad en son Perşembe günü ülkenin kuzeyindeki Santa Barbara kentinde bir doğum günü partisinden ayrılırken görülmüştü. Alvarado ve Trinidad'ın bindikleri aracın plakası yoktu.

Yetkililer, iki kadının cesetlerinin bugün bölgedeki Cablotales Köyü'nde bir kaplıca yakınlarında gömülmüş halde bulunduğunu açıkladı.

Olayla ilgili olarak iki kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin silahlarına ve araçlarına el kondu.

Amerikan Associated Press ajansının haberine göre, Honduras Emniyet Genel Müdürü General Ramon Sabillon, gözaltına alınanlardan birinin Trinidad'ın erkek arkadaşı Plutarco Ruiz olduğunu ve Ruiz'in suçunu itiraf ettiğini açıkladı.

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı

Ramon Sabillon, Alvarado ve Trinidad'ın kayboldukları akşam öldürüldüklerini, doğum günü kutlanan Ruiz'in kız arkadaşını başka bir erkekle dans ettiği için vurduğunun iddia edildiğini söyledi.

Sabillon'un yaptığı açıklamaya göre Ruiz önce tartıştığı Trinidad'ı, sonra da kaçmaya çalışan Alvarado'yu öldürdü.

Honduras İçişleri Bakanı Arturo Corrales de cinayetlerin sorumlusunun Ruiz olduğunu söyledi.

Londra'da yarışacaktı

Nisan ayında Honduras Güzeli seçilen Maria Jose Alvarado önümüzdeki ay Londra'da yapılacak Miss World güzellik yarışmasında ülkesini temsil edecekti.

Alvarado diplomat olmak istiyordu.

Honduras, Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan bir rapora göre, yüzde 0,904 ile dünyada cinayet oranının en yüksek olduğu ülke.