Erdoğan: Doğum kontrolü ile yıllarca ihanet yaptılar

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yıllarca doğum kontrolü ihaneti yapıldığını söyledi. Erdoğan, "Neslimizi kurutma yoluna gittiler" dedi.

Dün akşam eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul'da bir düğüne katılan Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin daha çok genç ve dinamik nüfusa ihtiyacı olduğunu söyledi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu ihmal etmeyeceğiz ve muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak istiyorsak bu milletin güçlü olması lazım. Ekonomide bir kaide vardır, 'genç, dinamik demek'. Bu ülkede yıllarca bir doğum kontrolü ihaneti yaptılar ve neslimizi kurutma yoluna gittiler. Neslin önemi, gücü ekonomide olduğu gibi manen de çok önemli."

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen yıl Başbakanken yaptığı bir konuşmada da kürtaj ve sezaryen ile cinayet işlendiğini söylemişti.

Erdoğan, "Yıllarca doğum kontrol mekanizmalarını kullandılar, adeta halkımızı kısırlaştırdılar" demişti.

Sosyal medyadan tepkiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son sözlerine ise sosyal medyadan tepki geldi:

@tedikedi: Doğum kontrol hapını bile Vatan Haini yaptı. Doğum kontrol hapı kullananlar dış mihrak, kondom kullananlar darbeci!

@kemlaf: O sarayı gündemden düşürmek için Küba'ya cami yaptırdı, basına operasyon yaptırdı, doğum kontrol hapına çattı, yakında ipte yürürse şA?mam

@alevakbs: Doğum kontrol, 3 çocuk, tıksırarak içmek, genç evlenmek v.s. bunların raftan çıktığı vakitler bilin ki çok büyük başka bir mesele var.

@sevalasln01: Prezervatif kullanmak vatana ihanettir, doğum kontrol hapı dış mihrakların soyumuzu kurutmaya yönelik lobi faliyetidir.