IŞİD İsrailli bir Arabı 'casus olduğu iddiasıyla öldürdü'

Telif hakkı AFP
Image caption Musellem'in Kudüs'te yaşayan anne ve babası, Şubat ayında IŞİD'den oğullarının serbest bırakılmasını istemişti.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından sosyal medyada paylaşılan bir videoda Muhammed Seyid İsmail Musellem adlı İsrailli bir Arap olduğu sanılan kişi, askeri kamuflaj giymiş küçük bir çocuk tarafından başından vurularak öldürülürken görülüyor.

Videoda Musellem olduğu sanılan kişiyi vuran çocuğun yanında duran bir IŞİD militanı, 19 yaşındaki Musellem'in 'Mossad tarafından gönderilmiş bir İsrail ajanı olduğunu' iddia ediyor.

Videonun gerçek olup olmadığı bağımsız kaynaklar tarafından henüz doğrulanmış değil.

IŞİD'in bundan önce yayınladığı videolarda olduğu gibi Musellem üzerinde turuncu bir mahkum tulumuyla diz çökmüş olarak görülüyor.

Fransızca konuşan IŞİD militanı Fransa'yı ve Musevileri tehdit ediyor. Ardından militanın yanındaki çocuk Musellem olduğu sanılan kişinin karşısına geçerek kafasına ateş ediyor.

13 Şubat'ta IŞİD'e oğlunu serbest bırakması için bir çağrı yapan Musellem'in Kudüs'te yaşayan babası, oğlunun IŞİD'e katılmak üzere evi terk ettiğini söylemişti.

İlgili haberler