Bingöl'de 'HDP aracına saldırı': Şoför öldürüldü

Telif hakkı www.dha.com.tr

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin seçim minibüsüne silahlı saldırı gerçekleştirildiği, minibüsün şoförünün de öldürüldüğü bildirildi.

Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada " 'İlimiz Karlıova İlçesi Yorgançayır Köyü nüfusuna kayıtlı Hamdullah Öğe isimli şahıs seçimde kullanılmak üzere HDP'nin kiraladığı aracı ile saat 21.30 sıralarında köyüne doğru seyir halinde iken kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırıya uğramış ve aracıdan yaklaşık 25 metre ileride ölü olarak bulunmuştur" denildi.

Telif hakkı www.imctv.com.tr

Doğan Haber Ajansı minibüse de silahla ateş açıldığını yazdı. Minibüsün Karlıova ilçesine 5 kilometre mesafedeki Serpmemaya ile Aşağıçayır mevkileri arasında terk edilmiş halde bulunduğunu bildiren ajans, şoförün önce kaçırıldığının düşünüldüğünü ancak daha sonra cenazesinin arama faaliyeti yapan jandarma tarafından bulunduğunu yazdı.

Cenaze Karlıova Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, Fırat Haber Ajansı HDP adaylarının ve partililerin hastaneye gelmeye başladığını bildirdi.