Diyarbakır'da yol kesen PKK'lılar doktoru öldürdü

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Diyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçeleri arasında yol kesen PKK'lılar durmayan bir araca ateş açtı. Saldırıda araçtaki doktor hayatını kaybetti.

Yapraklı köyü yakınlarında karayolunu kesen PKK'lılar, yoldan geçen araçları durdurarak kimlik kontrolü ve örgüt propagandası yapmak istedi.

Bu sırada Manisa plakalı otomobiliyle Kulp yönünden Diyarbakır'a giden doktor A.B, yolun kesildiğini fark ederek kaçmaya çalıştı.

PKK'lıların araca uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu doktor olay yerinde hayatını kaybetti.

Doğan Haber Ajansı (DHA) yaşamını yitiren doktorun, Kulp İlçesi Toplum Sağlık Merkezi'nden sorumlu olduğunun tespit edildiğini duyurdu.

DHA'nın haberine göre, doktorun naaşını almak için olay yerine hareket eden 112 acil servis ekipleri önce güvenlik gerekçesiyle bölgeye giremedi.

Iğdır ve Batman'da polise saldırı

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesinde ise bir pastanede şüpheli iki PKK'lının olduğuna ihbarı üzerine olay yerine giden polis memuru Olgun Kurbanoğlu'nun çıkan çatışmada öldüğü bildirildi.

Şüphelileri gözaltına almak isteyen polis memuru açılan ateş sonucu yaralandı, bu sırada ateşe karşılık vererek PKK mensubu olduğu belirtilen bir kişiyi yaraladı.

Ağır yaralanan ve çevredeki vatandaşlarca otomobille Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kurbanoğlu müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Batman'da PKK'lılar sivil polis ekibine ateş açtı.

Saldırıda yaralanarak hastaneye kaldırılan komiser yardımcısı Burhan Gatfar hayatını kaybetti.

İlgili haberler