Erdoğan: DAİŞ, PKK ve uzantısı YPG'nin farkı yok

Telif hakkı AP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DAİŞ ile PKK uzantısı PYD ve YPG'nin hiçbir farkı yoktur" dedi.

Çankırı'da Sumitomo Rubber Ako lastik fabrikasının açılış töreninde konuşan Erdoğan PKK, YPG ve DAİŞ kısaltmasını kullandığı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) için "Bunların hepsi bizim için varlığımza ve geleceğimize kasteden eli kanlı terör örgütleridir" dedi.

'İyi terörist, kötü terörist' ayrımı yapıldığını da ifade eden Erdoğan, "Bir eyleme sessiz kalıp diğerine sesini çıkaran teröristlerin yanında saf tutar. PKK'nın katlettiği insanlarımızı görmezden gelen bir kesim var. PKK'yı parlatmak için adeta 40 takla atıyorlar" vurgusunu yaptı.

TIKLAYIN - TIMES'TAN ERDOĞAN'A KRAL LEAR BENZETMESİ

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Aynı şekilde DHKP-C eylemlerini adeta sempatiyle karşılayanlar olduğunu görüyoruz. DEAŞ'ın bombalarıyla ölenler insan da PKK'nın roketleriyle bombalarıyla ölenler insan değil mi?

"Böyle bir yaklaşım her şeyden önce insani değildir. Olanlardan hükümeti, devleti ve doğrudan şahsımı sorumlu tutanlar terör örgütleriyle aynı safta yer aldıklarını bilmeliler."

Erdoğan, Güneydoğu'ya yardımların gitmediğine dikkat çekerek, "Niye güneydoğuya yatırım gitmiyor? Keyfinden mi? Orada yatırım yapıyor yatırımcı ama gidiyorlar fabrikasını yakıyorlar. Termik santraller yapıldı gittiler bombaladılar atıl hale getirdiler. Bölge halkı bunların hesabnı sormalı ve onları yalınzlığa mahkum etmelidir."

İlgili haberler