Davutoğlu: Teröre ve teröriste geçit vermeyeceğiz

Telif hakkı DHA

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de milleti birbirine düşürmek, kardeşi kardeşe kırdırmak için "teröre başvuran odaklar bulunduğunu" söyledi.

Partisinin Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Davutoğlu, "Çözüm sürecindeki iradeyi yok sayarak, terörü bütün ülke sathına yaymak istediler. Gittiler o hain terör örgütünü satın aldılar ve bizim güçlü çözüm irademizi sabote etmeye kalkıştılar" dedi.

"Dağlarımızda silahlı teröristlerin gezmesine, şehirlerimizde eşkıyaların cirit atmasına asla göz yummayacağız" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Teröre ve teröriste geçit vermeyeceğiz. Huzur ve demokrasi operasyonu, insanlarımızın can güvenliği sağlanıncaya, şehirlerimiz huzura kavuşuncaya kadar sürecek."

'CHP, MHP ve HDP'nin bu ülkeye bir faydası olmaz'

Başbakan Davutoğlu konuşmasında muhalefeti, "Terör odaklarına, iftiralarına, manipülasyonlarına uyarak teröristleri tenkit etmek yerine hükümeti suçlamakla" itham etti.

Davutoğlu, "Akıllarınca ülkeyi zaaf içinde, kargaşa içinde, kaos içinde gösterip seçimleri etkilemeye, seçim mühendisliği yapmaya çalışıyorlar" dedi.

"Ne milletin verdiği görevden kaçan CHP ve MHP'nin, ne de sırtını Kandil'e yaslayan HDP'nin bu ülkeye bir faydası olmaz" diye konuşan Davutoğlu, Ankara'daki saldırı ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı:

"Daha vatandaşlarımızın kanları yerdeyken, biz yaralılarımızı hastaneye taşımaya çalışırken, devleti, hükümeti, bizleri 'katil' diye yaftalamaya kalkışan bu siyasi parti liderlerinden, bu müsveddelerden millete hayır gelir mi?"

"İşte şimdi her birimizin tek tek ve topluca devlete, hükümete, bu milletin hizmetinde olan güvenlik birimlerine katil diyenlere karşı tek bir sesle, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' dememiz lazım. 'İnadına barış, inadına demokrasi, inadına milli birlik ve beraberlik' dememiz lazım."

İlgili haberler