Erdoğan: İstikrar daha çok tek partili yönetimlerle olur

Telif hakkı www.hurriyet.com.tr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istikrar ve güvenin olduğu toplumlarda koalisyon yönetimlerinden çok tek partili yönetimlerin olduğunu söyledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Türkiye'nin geçtiğimiz beş ay içinde yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamayı istemiyoruz. Bu sıkıntıları yaşamadan bir gelecek inşa edelim diyoruz. Çünkü Türkiye'nin kaybedecek bir vakti yok, bu kayba tahammülümüz yok" dedi.

Erdoğan halkın koalisyonlara fırsat vermeden tercihini tek başına bir iktidardan yana kullanmasının, 12-13 yıl içerisinde yakaladıkları istikrar ve güven ortamının devamına ciddi bir zemin hazırlayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı bununla birlikte Pazar günkü genel seçimde milletin tercihine saygı göstereceklerini, sandıktan çıkan neticeyi hep birlikte sahipleneceklerini belirtti.

TIKLAYIN - FT: HDP'nin başarısı Erdoğan'ın yenilmezlik aurasını bitirebilir

Erdoğan, seçim sonrası muhtremel koalisyon görüşmeleri ile ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi:

"Şu anda şudur şöyle hareket edilmeli gibi bir ifadeyi kullanmak Cumhurbaşkanı olarak bana yakışmaz."

'Türkiye'nin üzerinde terör zinciri var'

"Türkiye'nin üzerinde bir terör zinciri var" diyen Erdoğan, PYD ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı:

"Siyasi bir örgütlenme değil, bir terör örgütüdür. PKK'nın Suriye'deki bir yansımasıdır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla verdiği resepsiyona ise 81 ilden 10'ar vatandaşı davet etti.

Resepsiyondaki konuşmasına başlarken katılımcıları, "Milletin evine hoş geldiniz" diye selamlayan Erdoğan, "Artık cumhuriyet, ülkenin ve halkın adeta iliğini sömüren vesayet odaklarının değil, bizatihi cumhurun, milletin uhdesindedir" dedi.

İlgili haberler