Twitter'da #ÖzürDilerizRusya etiketi trend oldu

Telif hakkı Reuters

Suriye sınırında düşürülen Rus jeti için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin özür dilenmesi gerektiğini söylerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Asıl özür dilemesi gereken Rusya" diyor.

Twitter'da ise #ÖzürDilerizRusya etiketi trend olmuş durumda. Yaklaşık 5 saat içinde bu etiketle atılan tweet sayısı 12 bin 500'ü buldu.

Ancak etikete destekten çok tepki var.

Türkiye'den Twitter kullanıcıları etiketin açılmasına tepki gösterirken, özür dilemesi gerekenin Rusya olduğunu ifade ediyor.

Telif hakkı TWITTER

Paylaşılan bazı mesajlar şöyle:

@ezgonomik #ÖzürDilerizRusya kuran çarpsın oyumuzu ona vermedik. Biz ki Dostoyevskinin Yeraltından Notlarının ilk basımına sahibiz.

@nomoreduyar #ÖzürDilerizRusya ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak diliyorum ya kusura bakmayın gerçekten

@favrizki Uçağın parasını CHP'liler olarak kendi aramızda toplayıp ödeyeceğiz sözümüz söz biz varız milyonlarız yaparız #ÖzürDilerizRusya

@punkrockenoughx: Pardon da neye özür dileyelim? Cidden bu taga destek olanları anlayamam, anlamam. #ÖzürDilerizRusya

@laststation87: #ÖzürDilerizRusya Uçağınız ile birlikte Türkiye'deki Rus yandaşlarını da vurmadığımız için

@cihann1903: Ecdadımız Çanakkale'de 7 düveli yenmiş şimdikiler ise soğuktan korktuğu için #ÖzürDilerizRusya diyor, ayıptır yazıktır günahtır ya

@AbdullahAk5353: #ÖzürDilerizRusya diyecek kadar şahsiyet ve bu coğrafyaya aidiyet sorunu yaşayanlar varmış bu ülkemde, yazık...

Ayrıca #ÖzürDileRusya etiketine karşılık olarak bir de #ÖzürDileRusya etiketi açıldı ve buradan da paylaşımlar yapılıyor.

Telif hakkı TWITTER