Cizre: Dede ve üç aylık torunu öldürüldü

Telif hakkı DHA

Cizre'de dün akşam Sur Mahallesi'nde 3 aylık Miray bebek ile dedesi Ramazan İnce ölürken, 42 yaşındaki halası Rukiye İnce de yaralandı.

Olayın nasıl yaşandığına dair çelişkili bilgiler var.

Doğan Haber Ajansına göre "sokağa çıkma yasağı bulunan Cizre'deki olay annesinin kucağında bulunan Miray İnce'nin başının sağ arka tarafına kurşun isabet etti."

"Ağır yaralanan bebeği hastaneye götürmek için ailesi 112 Acil Servis ile 155 Polis İmdat telefonunu arayarak durumu bildirdi. Sokakta hendek ve barikat olduğu için ambulans yakındaki caddeye geldi."

MİRAY BEBEĞİN AMCASI: BAŞKA BEBEKLER ÖLMEDEN SAVAŞI DURDURUN

Çelişkili haberler

"Miray bebeği dedesi 73 yaşındaki Ramazan İnce ile halası Rukiye İnce, ambulansın beklediği bölgeye götürürken, görgü tanıklarının ifadesine göre arkadan ateş açıldı.

"Açılan ateşte dede Ramazan İnce ile hala Rukiye İnce yaralandı. Cizre Devlet Hastanesi'ne götürülen 3 yaralıdan Miray bebek tüm çabalara karşın yaşamını yitirdi.'

Dicle Haber Ajansı ise "Polisin Sur Mahallesi'ne açtığı yaylım ateşinde kurşunların bir eve isabet etmesi sonucu bebeğin öldüğünü , bebeği beyaz bayraklarla ambulansa taşıyan ailenin de polis tarafından vurulduğunu" bildirdi.

İlgili haberler