Valilik: Ankara'da iki intihar saldırganı yakalandı

Telif hakkı DHA
Image caption Valilik, kullanıma hazır bir bomba yeleği, bir bomba düzenekli demir bilye ve çubuklarla beslenmiş sırt çantasıyla bomba yapımında kullanılan malzemelerin ele geçirildiğini duyurdu.

Ankara'da, yılbaşı gecesi intihar saldırısında bulunmayı planladıkları öne sürülen iki kişi yakalandı.

Ankara Valiliği, patlayıcı yüklü yeleklerle yakalanan kişilerin Ankara Kızılay'da eylem yapmayı planlayan IŞİD militanları olduğunu duyurdu.

Ankara Valiliği, Başsavcılık soruşturması kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonla ilgili açıklamasında "Yılbaşında eylem yapmak üzere Ankara'nın çeşitli yerlerinde keşif yaptıkları belirlenen (M.C) ve (A.Y) isimli iki (DEAŞ) terör örgütü mensubu, 30 Aralık 2015 tarihinde yapılan başarılı bir operasyonla harekete geçmelerine fırsat verilmeden yakalanmışlardır" dedi.

Telif hakkı DHA

Valilik, "Yakalanan terör örgütü mensupları ile birlikte 1 adet kullanıma hazır bomba yeleği, 1 adet kullanıma hazır bomba düzenekli demir bilye ve çubuklarla beslenmiş sırt çantası ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir, olayla ilgili inceleme ve soruşturmalara devam edilmektedir" mesajı verdi.

TIKLAYIN- BİRİNCİ AYINDA ANKARA SALDIRISI: SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Telif hakkı DHA

'Suriye'den girdiler'

Reuters haber ajansına konuşan bir Türk yetkili, yakalanan iki kişinin Suriye'den Türkiye'ye girdiklerini söyledi.

AFP haber ajansına konuşan bir Türk yetkili de, "IŞİD bağlantılı olduklarından ve Ankara'da yılbaşı gecesi saldırı planı yaptıklarından şüpheleniliyor" dedi.

Ankara'da 10 Ekim 2015 tarihinde Türkiye tarihinin en ağır kayıplarını verdiği iki intihar saldırısı düzenlendi.

Telif hakkı epa
Image caption Ankara'da 10 Ekim'de düzenlenen iki intihar saldırısında 103 kişi hayatını kaybetti.

Barış mitingini hedef alan ve 103 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarda, intihar bombacılarının IŞİD bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

İlgili haberler