Davutoğlu'ndan operasyon mesajı: Süre söz konusu değil

Telif hakkı AP

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Güneydoğu'da süren operasyonların sona ermesi ile ilgili olarak herhangi bir süre verilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Afyonkarahisar'da düzenlenen AKP 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuşan Davutoğlu, ''Dağlarımız, ovalarımız, şehirlerimiz bu canilerden temizleninceye kadar terörle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz'' dedi.

Bugünkü bazı gazetelerde dünkü toplantılarında operasyonların son bulmasına yönelik bir süre verdiliğine dair haberler olduğunu belirten Davutoğlu, bunların kesinlikle doğru olmadığını vurguladı.

Davutoğlu, "Bir an önce bu operasyonların başarıyla tamamlanması için gece gündüz çalışıyoruz...Süreyi zamanla değil, ulaşmamız gereken hedeflerle tayin ediyoruz" diye konuştu.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü:

"90'lı yıllarla bugünleri karşılaştıranlar da bilsinler ki, halk ile teröristi ayırt edecek, halkımıza Türkiye'nin her köşesinde en derin merhametle yaklaşacak, halkımıza düşman olan teröristlere ise en kararlı mücadeleyle karşı koyacağız."

TIKLAYIN - 'ÖLENLERİN ÇOĞUNUN BAŞINDA KURŞUN İZİ VAR'

HDP'li belediyeleri eleştirdi

Başbakan konuşmasında HDP'li bazı belediyeleri de eleştirdi.

Doğu ve Güneydoğu'da milletin huzurunu düşünen belediyeler ve belediye başkanları görmediklerini söyleyen Başbakan, "Verilen kaynakları belediye hizmetlerine yönlendirmeyen bu zihniyet nasıl halka hizmet edebilir?" diye sordu.

Davutoğlu, "Yatırıma dönüşmeyen bu kaynakların nerelere gittiğinin tek tek hesabı sorulacak" dedi.

Demirtaş'tan 'Ayşe öğretmen' açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın gündeminde ise dün akşam Kanal D'de yayımlanan "Beyaz Show" adlı bir programa Diyarbakır'dan telefonla katılan Ayşe Çelik isimli öğretmenin yaptığı açıklamalar vardı.

Telif hakkı www.hurriyet.com.tr

İstanbul'da partililerle katıldığı bir toplantıdaki konuşmasında öğretmene sahip çıkan HDP Eş Başkanı, "Ne yaptı ki kadıncağız, bu kadar saldırıya uğradı?" dedi ve ekledi:

"Buna terör örgütü propagandası diyorlar. Bir insan 'Ülkemde insanlar ölmesin, barış olsun derken niye bu kadar saldırıya uğruyor? Çünkü geri kalanları korkutmak istiyorlar. Geri kalanlar korkmalı, televizyon programcıları ürkmeli, korkmalı. Ağzına barışın ve çözümün lafını almak isteyenler...Toplumun geri kalanında bu duygunun yayılmasını engellemek istiyorlar."

İlgili haberler