Arınç: Söylediğim her sözün sonuna kadar arkasındayım

Telif hakkı Getty

AKP'nin kurucularından eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cuma akşamı katıldığı bir televizyon programının ardından hükümete yakın bazı çevrelerin kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

Twitter hesabından altı sayfalık bir açıklama yapan Arınç, "Söylediğim her sözün sonuna kadar arkasındayım" dedi.

Bülent Arınç açıklamasında, "Unutulmamalıdır ki, yıkmaya çalıştığınız çınarın gölgesinde, güneş görmemiş daha bir çok hakikat gölgeleniyor" ifadelerini kullandı.

Arınç ayrıca "Milli Görüş'ten bugüne bizim siyasetimizde dava olarak isimler değil, ilkeler ve değerler vardır. Yüzünüzü isimlere çevirir ve isimleri dava edinirseniz, biliniz ki isimler fanidir ve insanlar hatadan hali değildir" dedi.

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazeteci-yazar Taha Akyol'un CNN Türk televizyonunda yayımlanan "Eğrisi Doğrusu" programına konuk olmuştu.

Arınç'ın, bazı sözleri sonrası kendisini sert bir dille eleştiren bazı kişileri de açıklamasında isim vermeden eleştirdiği gözlendi.

Ne demişti?

Bülent Arınç'ın katıldığı televizyon programında söylediği sözlerden bazıları şöyleydi:

-"Şu anda çözüm sürecine benzer bir işe ihtiyacımız var."

-"Başka bir siyasi aktörü onun yerine kullanamayacaksak, HDP’yi de güçlendirmemiz lazım."

Telif hakkı AFP

-"Cumhurbaşkanı'nın (Dolmabahçe mutabakatından) haberinin olduğunu biliyorum, tahmin ediyorum."

-"(Eski Diyarbakır Baro Başkanı) Tahir Elçi hakkında dava açılmasının, mutlaka mahkeme beraat verecekti ama bir ayıp olduğunu düşünüyorum."

-"Meydan mitinglerinde hamasetle dış politika olmaz. Devletlere destur vermek doğru değil."

-"Bugün paralelle mücadele kapsamında açılan o kadar davalar var ki üstüme cübbeyi yeniden geçirmeyi arzu ediyorum."

-"Troller diyorduk, onların kadın olanları da varmış. Bizim camiada onlara troliçe diyorlar. Bunlar isim isim de biliniyor. Bu troliçelerden bazıları, başlarındaki güzel örtüleriyle birlikte…"

İlgili haberler