Amedspor'a polis baskını

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe ile eşleşen Amedspor'a polis baskını düzenlendi.

Polis ekipleri bugün Amed Sportif Faaliyetler'in tesisinde arama yaptı.

Kulüp avukatı ve basın sözcüsü Soran Haldi Mızrak, Yenişehir ilçesindeki kulüplerine ait Şilbe Tesisleri'nde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince arama yapıldığını söyledi.

Hürriyet'in haberine göre Türkiye Kupası'nda Bursaspor ile oynadıkları maçın ardından kulüp adı kullanılarak bazı sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapıldığını hatırlatan Mızrak, şöyle konuştu:

"Diyarbakır 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nin yürütüğü soruşturma ve arama kararına daha önce sosyal medyadaki bazı paylaşımlar gerekçe gösterildi. Biz daha önce bu hesapların bize ait olmadığını ve bu paylaşımları tasvip etmediğimizi belirttik. Bu soruşturmanın hukuki altyapısı yok. Sosyal medyadaki paylaşımlar nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında arama yapıldı. İki harddiske incelenmek üzere el konuldu."

'Maçın Urfa'ya alındığı doğru değil'

Bu arada, kulübün basından sorumlu yetkilisi Haldi Mızrak maçın güvenlik nedeniyle Urfa'ya alındığı yolundaki haberleri yalanladı.

Mızrak BBC Türkçe'ye açıklamasında, "Maçın Urfa'ya alındığına dair bize ulaşan bir tebligat yok. İddianın kaynağı biz değiliz. Resmi Twitter hesabımızda da bunu yalanladık" dedi.

Kulübün hesabına atfen verilen haberlerde, maçın Urfa Gap stadına alındığı öne sürülmüştü.

Türkiye Futbol Federasyonu, Başakşehirspor maçında 'ideolojik propaganda' yaptığı gerekçesiyle Amedspor'a 1 maç seyircisiz oynama ve 25 bin lira para cezası vermişti.