Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne Mahmut Karaaslan atandı

Telif hakkı DHA

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan atandı.

Mahmut Karaaslan, başkentte son beş ay içerisinde düzenlenen üçüncü saldırının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan atama kararnamesi ile göreve getirildi.

TIKLAYIN: ERDOĞAN: TERÖRİST TANIMI YENİDEN YAPILMALI

TIKLAYIN: 'KADIN CANLI BOMBA OLDUĞU KESİN'

Karar resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Uzun yıllar Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 55 yaşındaki Karaaslan'ın "terör ve güvenlik" alanlarında uzman olduğu belirtiliyor.

İki yıldır Van Emniyet Müdürü olan Karaaslan’ın Perşembe günü yeni görevine başlaması bekleniyor.

Ankara Tren Garı'nda 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen ve 102 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal görevinden alınmıştı.

Görevden alınan Kartal'ın yerine Ahmet Hakan Arıkan vekaleten göreve getirilmişti.

17 Şubat'ta askeri servis araçlarına yönelik saldırının ardından ise bu göreve vekaleten Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Yaman Ağırlar atanmıştı.

TIKLAYIN: ANKARA'DA ÜÇ SALDIRININ İZLERİ: HİÇ İYİ HİSSETMİYORUZ ARTIK

TIKLAYIN: ANKARA SALDIRISINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN HİKAYELERİ

TIKLAYIN: ANKARA'DA SESSİZLİĞİ BÖLEN ÇIĞLIKLAR

Kılıçdaroğlu eleştirmişti

Mahmut Karaaslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün hükümete yönelik sert eleştirilerinin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

Telif hakkı EPA

Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün Kızılay'da düzenlenen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası yaptığı açıklamada Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün aylardır vekaleten yönetilmesine tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu, "Aylardır, Ankara’ya emniyet müdürü atamayan bir siyasal iktidar Türkiye Cumhuriyetini yönetebilir mi, terörü engelleyebilir mi?" diye sormuş ve sözlerini şöyle sürdürmüştü:

"Sayın Davutoğlu’na açık çağrı yapıyorum; Ankara Emniyet Müdürünü sen atayamıyorsan, beraber atayalım."

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kimse şöyle bir yanlış algı içinde olmasın, emniyet müdürü vekil diye sorumlulukları az bir emniyet müdürü yok karşımızda" demişti.

İlgili haberler