Erdoğan: Ciddi istihbarat üzerine derbi ertelendi

Telif hakkı AFP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınan 'ciddi istihbarat' nedeniyle, dün akşam Türk Telekom Arena'da oynanması planlanan Galatasaray - Fenerbahçe maçının ertelenmesi yönünde karar alındığını söyledi.

İstanbul'daki Yıldız Sarayı'nda gençlerle bir buluşma gerçekleştiren ve TRT tarafından canlı yayınlanan etkinlikte konuşan Erdoğan, "Aldığımız bazı ciddi istihbarat bilgileri üzerine, önce bir seyircisiz oynatmayı düşündük ama daha sonra yeni bazı istihbaratlar gelince, bu istihbaratla ön alınan bilgilerle örtüştüğünü görünce, bunu her iki kulübün başkanlarıyla da arkadaşlarımız görüşmek suretiyle, 'bunu ileri bir tarihe erteleyelim' dediler" diye konuştu.

Erdoğan alınan istihbarata dair ise bilgi vermedi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada da maçın 'kulüplerin de talep ve mutabakatı doğrultusunda ertelendiği' ifade edilmişti.

Dün öğleden sonra stada gelmeye başlayan taraftarlar staddan çıkarılmış ve ardından da Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinden maçın ileri bir tarihe ertelendiği belirtilmişti.

A Spor televizyon kanalı, ertelenen Galatasaray - Fenerbahçe karşılaşmasının 28 Nisan'a alınacağı ve maçın seyircili oynanacağı haberini geçti. Ancak bu haber heresmi kaynaklar tarafından teyit edilmedi.

İlgili haberler