Galatasaray-Fenerbahçe derbisi ertelendi

Telif hakkı Hurriyet.com.tr

Süper Lig'de bu akşam oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı güvenlik gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Bu akşam oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası, İstanbul Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda kulüplerimizle de görüşülerek ileri bir tarihe ertelenmiştir" ifadesi yer aldı.

Açıklamada, Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasının oynanacağı tarihin ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

Bu arada İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise 'müsabakanın alınan ciddi bir istihbaratın değerlendirilmesine bağlı olarak ve kulüplerinde talep ve mutabakatı doğrultusunda ertelendiği' bildirildi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, derbinin güvenlik gerekçesiyle önce seyircisiz oynatılması kararı verilmesi, sonrasında ise ertelenmesinin ardından, Türk Telelom Arena stadında bulunan taraftarlar dışarı çıkarıldı.

Kulüpler, maçın ertelenmesinin ardından resmi sitelerinden birer açıklama yaptı.

Sarı lacivertli kulüp, İstanbul Valiliği'nin veTürkiye Futbol Federasyonu'nun açıklamalarını sitesinden yayınlarken, sarı kırmızılılar kararı şöyle duyurdu:

"Valilik, Emniyet ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında varılan mutabakat sonucunda, güvenlikle ilgili alınan ciddi bir istihbaratın değerlendirilmesine bağlı olarak 20 Mart 2016 Pazar günü saat 20:00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da oynanması gerekenGalatasaray-Fenerbahçederbisi ileri bir tarihe ertelenmiştir. Maçın oynanacağı tarih daha sonra açıklanacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız."