Almanya'da tren istasyonunda bıçaklı saldırı: 1 ölü

Telif hakkı APTN

Almanya'nın Münih kenti yakınlarındaki Grafing tren istasyonunda, tekbir getirerek yolculara saldırdığı söylenen bıçaklı bir adam, bir kişiyi öldürdü, üç kişiyi de yaraladı.

Hessen bölgesinden bir Alman vatandaşı olduğu bildirilen 27 yaşındaki saldırgan daha sonra polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

Bazı görgü tanıkları saldırganın "Allahu ekber" diye bağırdığını duyduklarını söylediler, ancak saldırının ardındaki neden henüz açıklığa kavuşmadı.

Bavyera eyaletinin İçişleri Bakanı Joachim Herrmann saldırının islamcı bir gerekçeyle işlenmiş olma ihtimalinin yanı sıra, saldırganın psikiyatrik sorunları olan bir uyuşturucu bağımlısı olduğu yolundaki haberlerin de soruşturulacağını söyledi.

Telif hakkı APTN
Image caption Tren paltformunda kanlı ayak izleri görülebiliyor.

Polis yetkililerinin açıklamasına göre, sabah yerel saatle 5.00 sularında gerçekleşen saldırıda yaralanan 50 yaşındaki bir adam, kısa bir süre sonra kaldırıldığı hastanede öldü.

Polis yaralılardan birinin trendeyken, diğerlerinin ise istasyonda bıçaklandığını bildirdi.

Bavyera İçişleri Bakanı Herrmann, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Grafing Belediye Başkanı Angelika Obermayr da saldırıdan uğradığı şoku ifade ederken, "insanların güzel bir günün sabahında trene binip de bir manyağın kurbanı olabileceği düşüncesi çok korkunç" dedi.