Midyat'taki saldırı: İki kadın polis ve üç sivil hayatını kaybetti

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı

Mardin'in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda iki kadın polis, iki de sivil hayatını kaybetti. Saldırıda 34 kişi de yaralandı.

Akşam saatlerinde bir sivilin daha öldüğü belirtilirken, hayatını kaybeden kadın polislerden birinin altı aylık hamile olduğu öğrenildi.

Dün İstanbul-Vezneciler'de düzenlenen saldırıda yaralananları Haseki Eğitim ve Araştırma Hastenesi'nde ziyaret eden Binali Yıldırım, Saldırıyı gerçekleştiren katil PKK örgütüdür. Polis teşkilatımız, şehirlerimizde kamuoyuna yansımayan buna benzer yüzlerce olayı bertaraf ediyorlar, engelliyorlar" dedi.

Başbakan ayrıca, "Sadece terör örgütlerine değil içeriden dışarıdan onların sırtlarını sıvazlayan tüm unsurlara gereken her şeyi yapacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı telefonla arayarak bombalı saldırıya ilişkin bilgi aldı.

Saldırıyı lanetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, gelişmeleri yakinen takip ettiği, bu çerçevede Mardin Vali Yardımcısı Erkan Çapar ile de bir telefon görüşmesi yaptığı kaydedildi.

DHA: Minibüste yarım ton patlayıcı vardı

Midyat Emniyet Müdürlüğü binasına girmeye çalışan bombalı aracın beton bloklardan oluşan bariyerleri aşamayınca binanın önünde uzaktan kumandayla infilak ettirildiği bildirildi.

Telif hakkı Hurriyet

Şiddetli patlama nedeniyle çevredeki ev ve işyerlerinde de hasar meydana geldi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, yaralılardan bazıları kaldırıldıkları Midyat Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından çevre illerdeki hastanelere sevk edildi. Bölgeye AFAD ekipleri de gönderildi.

Saldırının gerçekleştirildiği Nusaybin Caddesi, sivillerin de yoğun olarak kullandığı bir bölge.