Terim: Utanması gereken ben değilim

Telif hakkı AFP

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016'da Salı günü oynanacak kritik Çek Cumhuriyeti maçı öncesi, kaleci Volkan Babacan ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Milli Takımın bazı futbolcularını isim vermeden eleştiren Terim, "Utanması gereken biri varsa o ben değilim" dedi.

Kendi ifadesiyle, "olabilecek her hadisenin bedelini ödemeye hazır olduğunu" vurgulayan Terim, kendisine ve bazı aile fertlerine yönelik eleştirilerle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı: "Üzgünüm, kırgınım, kızgınım."

Takımının performansının ciddi bir şekilde düştüğünü kaydeden Terim, Çek Cumhuriyeti maçının kadrosunda 1-2 değişiklik yapabileceğini söyledi.

Terim, "Ancak kısa vadede büyük değişiklikler yapacağımı kimse düşünmesin" dedi.

Kaleci Volkan Babacan ise Çek Cumhuriyeti maçına kesin galibiyet parolasıyla çıkacaklarını söyledi ve "Fransa'da kalmak istiyoruz" diye konuştu.

Telif hakkı AP

Cech: 2008'in rövanşı olmayacak

Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Pavel Vrba ise iki takımın elemelerde birbirlerine yakın olduklarını gösterdiklerini kaydetti. Vrba, "Sakat Rosicky dışında tam kadro maça hazırız" dedi.

Tecrübeli kaleci Petr Cech ise Türkiye ile oynayacakları maçın 8 yıl önce turnuvada 3-2 kaybettikleri karşılaşmanın rövanşı olmadığını söyledi.

Cech, "Bence bu maç, Prag'da elemelerde kaybettiğimiz maçın rövanşı olacak" dedi.

Türkiye'nin EURO 2016'da yoluna devam edebilmesi için mutlaka kazanması gereken Çek Cumhuriyeti maçı TSİ 22.00'de Lens'te Bollaert-Delelis Stadyumu'nda oynanacak.

Ay-Yıldızlılar maçı kazanıp 3 puanla grubu 3. bitirmeleri ve altı grup üçüncüsünden en iyi dördü arasına girebilmeleri halinde tur atlayacak.

İlgili haberler