David Beckham'dan AB'de kalma yanlılarına destek

Telif hakkı Getty

Ünlü İngiliz eski futbolcu David Beckham, İngiltere'deki AB referandumuna kısa bir süre kala halka AB'de kalma yönünde oy kullanmaları çağrısında bulundu. Beckham "İngiltere dünyanın sorunlarıyla AB'yle beraber yüzleşmeli, tek başına değil" dedi.

BM Çocuk Örgütü UNICEF'in iyi niyet temsilcisi de olan Beckham, "İnsanların Perşembe günkü oylamadan önce çocuklarını ve torunlarını düşünmeleri gerektiğini" söyledi.

Beckham Avrupa'da farklı ülkelerde oynamasının "renkli ve birbirine bağlı bir dünyanın" önemini fark etmesini sağladığını vurguladı.

AB'den ayrılma yanlıları da Sol Campbell gibi futbolcuların kendi yanlarında olduğunu belirtti.

Bu arada aktris Elizabeth Hurley de AB'den ayrılma yanlısı olduğunu açıkladı.

115 kez İngiltere Milli Takımı formasını giyen David Beckam, ayrılma yanlılarının görüşlerine de saygı duyduğunu ancak ülkenin geleceği açısından en iyisinin AB'de kalmak olduğunu düşündüğünü söyledi.

90'ların Manchester United'ı

Beckham 1990'larda birçok başarıya atan Manchester United takımının İngiliz olduğunu ancak Avrupa'nın diğer yerlerinden oyuncuların katkıları olmadan bunu başaramayacaklarını vurguladı.

David Beckham "O takım, Danimarkalı kaleci Peter Schmeichel, İrlandalı Roy Keane'in liderliği ve Fransız Eric Cantona'nın yetenekleri sayesinde başarılı oldu" dedi.

Bu arada, Başbakan David Cameron'da halkın Beckham'ın söylediklerine kulak vermesi gerektiğini vurguladı.