#PrayforIstanbul: Sosyal medyada Türkiye'yle dayanışma çağrıları geliyor

Telif hakkı TWITTER

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ve 41 kişinin ölümüne, 200'den fazla kişininse yaralanmasına yol açan saldırının ardıdan dünyanın pek çok yerinden Türkiye ve İstanbul'la dayanışma mesajları geliyor.

Twitter'da #PrayforIstanbul (İstanbul için dua et) ve #PrayforTurkey (Türkiye için dua et) etiketleri binlerce kez paylaşıldı. Her iki etiketle de saatte yaklaşık 90 Twitter mesajı paylaşıldı ve yine saatte yaklaşık 250 retweet gerçekleşti.

En çok paylaşılan görsellerden birisi, Batı medyasını ve uluslararası toplumu ikiyüzlülükle suçluyor. Belçika ve Fransa'da yaşanan saldırıların ardından tüm ilginin bu ülkelere kaydığı, buna karşılık Türkiye ya da Pakistan'daki saldırılara aynı hassasiyetin gösterilmediği eleştirisi yapılıyor.

Telif hakkı TWITTER

@AnSofie1R adlı Twitter kullanıcısı bu görseli "Acı ama gerçek" diyerek paylaşıyor.

Pakistanlı Twitter kullanıcıları da iki ülkenin dostluğuna vurgu yapıyor ve Türkiye'nin acısını paylaştıklarını, Türkiye'nin yanında olduklarını ifade ediyorlar.

Telif hakkı TWITTER

Pekçok kişi saldırıyı kınayarak Türkiye'nin yanında olduğunu, hayatını kaybedenler için yas tuttuklarını ifade ediyor.

Telif hakkı TWITTER

Londra'dan @Ashni_t adlı Twitter kullanıcısı "İstanbul halkı, yaşadıklarınız için hepimiz çok üzgünüz. Dualarımız sizinle" diyor.

@TOOBAKHAN2002 adlı kullanıcı ise mesajında "Terörü durdurup birlik olalım" mesajını paylaşıyor.

Telif hakkı TWITTER
Telif hakkı TWITTER

İlgili haberler