Escobar'ın kardeşi Narcos'u incelemek istedi

Telif hakkı Netflix AP

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın kardeşi Roberto Escobar, Netflix'in ağabeyi hakkında çektiği dizinin ikinci sezonunu inceleme başvurusunda bulundu.

İnternet video devi Netflix, Pablo Escobar'ın uyuşturu sektörü içindeki yükselişi ve düşüşünü konu edinen bir dizi çekiyor.

Tüm zamanların en büyük uyuşturucu patronu olarak bilinen Escobar, 1993 yılında polis tarafından öldürülmüştü.

Escobar'ın uyuşturucu kartelinin adı Medellin idi.

Netflix'in Narcos adlı dizisinin ikinci sezonunun Escobar'ın hapisten kaçış dönemine odaklanması bekleniyor.

Roberto Escobar, 2015 yılında ağabeyinin varisi olarak kendisini kaydettirmiş ve böylece Escobar'ın hakları, görevleri, borçları ve mal varlığını üstlenmişti.

Escobar 1949 yılında Kolombiya'nın Antioquia kentinde doğmuş, uyuşturucu kartelinin güçlü dönemlerinde dünyanın en zengin 10 kişisi arasına girmişti.

Telif hakkı Getty

Roberto Escobar, Netflix'e yazdığı mektupta, "dizinin ikinci sezonunda benim ve ailemin diğer bireylerinin temsil edildiği herhangi bir bölümünü, benim onayım olmadan yayınlamamanızı istiyorum" demişti.

Escobar, Narcos dizisinin ilk sezonunda yalanlar ve tutarsızlıklar olduğunu söylemişti.

Roberto Escobar, dizi yapımcılarına gönderdiği mektubun son cümlesinde, yaptığının "dostça bir istek" olduğunu söylemişti.

Bu ifade binlerce kişinin öldürülmesinden sorumlu Pablo Escobar'ın kardeşinden gelmesi nedeniyle tehditkâr olarak algılanmıştı.

Netflix mektupla ilgili henüz bir yorumda bulunmadı.

Pablo Escobar'ın oğlu Sebastian Marrouquin de diziye danışmanlık yapma başvurusu yapmış ancak bu isteği reddedilmişti.

İlgili Konular

İlgili haberler