Gizlilik anlayışımız

Aşağıdaki beyan, BBC internet sitelerini kullanırken hakkınızda edindiğimiz kişisel bilgilere yönelik anlayışımızı açıklamaktadır.

Zaman zaman, sitedeki bazı hizmetlere ulaşmak ya da bu hizmetlerden yararlanmak için kendinizle ilgili kişisel bilgileri göndermeniz istenebilir. (İsim, email adresi vs.)

Bilgilendirme mesajları, yarışmalar, uyarı mesajları, canlı sohbetler, mesaj tahtaları ve BBC üyeliği bu hizmetlerden bir kaçı.

Bırakılan boşluklara bilgilerinizi işleyerek, BBC ve hizmet sağlayıcılarının talep ettiğiniz hizmetleri sunmasına imkan sağlıyorsunuz.

Hizmetlerimiz, istediğiniz bilgilere ulaşmanızı sağlamaya yöneliktir. BBC halihazırdaki mevzuat uyarınca hareket edecek ve internette geçerli olan en iyi uygulamaları sunmaya çalışacaktır.

Kişisel bilgilerin kullanımı ve saklanması

BBC'ye kişisel bilgilerinizi ilettiğinizde bu verileri nasıl kullanabileceğimiz konusunda size karşı bazı yasal yükümlülükler altına giriyoruz.

Bu bilgileri adil biçimde derlememiz, yani bu bilgileri nasıl kullanacağımızı açıklamamız ve size bu bilgiyi başkalarına sunmak gibi bir düşüncemiz olup olmadığını bildirmemiz gerekmektedir.

Genellikle, BBC'ye verdiğiniz bilgiler sadece BBC ve servis sağlayıcıları tarafından kullanılır. Yasal bir nedenle bu bilgiyi açıklamamıza izin verilmedikçe ya da buna mecbur kalmadıkça, önceden rızanız alınmadan bilgilerinizin BBC dışına aktarılması asla söz konusu değildir.

Ancak BBC sitelerinden herhangi birine taciz niteliğinde ya da uygunsuz içeriği olan mesajlar göndermeniz ve BBC'nin bunu ciddi ve tekrarlanan bir davranış olarak kabul etmesi halinde BBC bu davranışı önlemek üzere elindeki bilgileri kullanabilir.

Bu amaçla işvereniniz, okulunuz ya da e-mail servis sağlayıcınız gibi ilgili üçüncü taraflara içerik ve davranışlarınız hakkında bilgi verilebilir.

Eğer yaşınız 16 veya altındaysa, BBC web sitesine bilgilerinizi iletmeden önce lütfen ebeveyn veya velinizden önceden izin alın.

Bu izin alınmadan kullanıcıların bize kişisel bilgilerini göndermesine izin verilmemektedir.

BBC'nin bu konudaki anlayışını açıklayan İngilizce metne ulaşmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayın.